• 0948 212 219
  • Email: lavado@lavado.sk
  • Prevádzka: 07:00-15:00
  • Obchody:  08:00-16:00

FAQ

Najčastejšie OTÁZKY

Môžete nám namiešať napríklad ružovú farbu žuly?

Nie, my nemôžeme. Farby žúl či mramoru za nás namiešala príroda pred miliónmi rokov, dá sa povedať ze v takmer celom farebnom spektre, takže si určite vyberiete.

Bronzové písmená sú pekné, ale mám strach ze mi ich ukradnú.

Obavy už nie sú opodstatnené, kriminalita v tomto smere v posledných rokoch rapídne poklesla, ceny farebných kovov sú nižšie, takže bronzové písmo či lampy/vázy už nie sú pre zlodejov atraktívne. Ďalej je možné ich pre každý prípad za malý poplatok poistiť.

Môže byť mramor použitý ako kuchynská doska?

Nie! Mramor nemožno doporučiť ako pracovnú dosku do kuchyne kvôli ľahkému vzniku fľakov od potravín, škrabancov od ostrých predmetov či slabej odolnosti voči kyselinám (aj citrónová šťava ho dokáže silne poškodiť). Na druhej strane, kvôli svojej kráse a klasickému vzhľadu je mramor excelentná voľba pre kúpeľne, bary, krby alebo ďaľšie dekoračné použitie v interiéroch.

Dokážete mi spraviť cenovú ponuku cez telefón či email?

Áno, radi Vám spravíme predbežný rozpočet, avšak pre presnú kalkuláciu je nutné obhliadnuť miesto montáže.

Môžem si navrhnúť vlastný dizajn pomníka, stolovej dosky či iného výrobku z kameňa?

Samozrejme, je možná produkcia podľa Vašich predstáv, v rámci technologických či materiálových možností. Zašlite nám návrh a prekonzultujeme ho s Vami. Dbajte na to aby Vaše výkresy boli dôkladne okótované, pomôže to rýchlej a presnej kalkulácii.

Čo treba k zostaveniu cenovej ponuky?

V prípade kuchynských a kúpeľnových dosiek nám stačí k vyhotoveniu brutto ceny jednoduchý nákres dosiek, výber kameňa, označenie a typ pohľadových hrán, typy doplnkov (varná doska, drez, umývadlo, batérie, atď.) a miesto montáže. V prípade parapiet šírku ostenia a dĺžky presahov z ostenia, označenie či ide o vnútorné/vonkajšie parapety. Pri nových hroboch miesto montáže, pri rekonštrukciách fotografiu prípadne popis miesta.

Požadujete zálohu?

U väčších objednávok požadujeme zálohu ve výške 30-40%, pri menších postupujeme dohodou.

Máte nejaké ďalšie otázky?